UUTISET | OLEELLISIMMAT ASIAT | ESIINTYJÄT | AIKATAULUT | OSTA LIPPUJA | RADIO | MEDIA
--------------------------------------------------------------------------------------

Viikonlopun ohjelma, ole hyvä!

Voit myös ladata ja tulostaa ohjelman tästä:
Höstfest 2011 ohjelma ja kartta (PDF, 2.4MB)

PERJANTAI 18.11. ILOKIVI
Illan juontavat Jaakko Laitinen, Marko Roininen ja Kaisa Ahvenjärvi

  yläkerta alakerta
18:30   lipunmyynti ovelta alkaa
19:00   Xavier Bardón: CONGO LOVE [videonäytös, kesto n. 1h15min]
20:15 TSEMBLA KAMARIKUORO CANTINOVUM
21:00 RYAN FRANCESCONI
22:00 TALMUD BEACH
22:30 RYTQUE FEAT. J.K.IHALAINEN
23:15 RAMBLING BOYS
23:45 DR.ROBOTNIK
00:15 PUISET HEILAT
00:45 HARMAA GETTO
01:30 IGNATZ
01:45 DJ BONGO MAN
03:00   ovet sulkeutuvat - missä jatkot?


LAUANTAI 19.11. ILOKIVI
Illan juontavat Jaakko Laitinen ja Kaisa Ahvenjärvi

  yläkerta alakerta
19:00   lipunmyynti ovelta alkaa
19:30   LUCIE NIEMELÄ
20:15 VIE SINÄ LEENA  
21:00 MUUAN MIES
21:30 THE SEEKRETS  
22:15   LAITASAAREN KEISARI
23:00 GOATHOUND  
23:45 yllätyssektori YONA & ORKESTERI LIIKKUVAT PILVET
00:30 HAPANJUURI  
01:15 DXXXA D & HZZZT
01:30   GASPARD OIL
02:00 MUSIC WONDERLAND  
03:00   ovet sulkeutuvat - höstfest kiittää!


LAUANTAI 19.11. PÄIVÄBRUNSSI, YLÄ-RUTH

12:00 lipunmyynti ovelta alkaa
12:30 JAAKKO LAITINEN & ROINARI
13:30 MONTY PYTHON KUORO + HEAR DJ'T
15:00 JARI-MATTI NURMINEN
16:00 JOOSE KESKITALO
17:00 PEKKA KUMPULAINEN & YSTÄVÄT
18:00 Ylä-Ruth Experience
19:00 PALUU ILOKIVEEN

----

LISÄKSI:

Jyväskylän ennakkoklubi
Anniskeluravintola Ruma 13.10. kello 21-04

Kone-Kekkone
Never Crü Old
Vessa-Matti Lorilori
+ Hear dj't

Tampereen ennakkoklubi (Fonal Records & Hear ry esittävät)
Hertta 4.11. kello 21-02

Barry Andrewsin disko
Antti Tolvi
Avaruuskaiut

Helsingin etkot (Qu Junktions & Hear ry esittävät)
Lavaklubi, Kansallisteatteri 17.11. kello 20-00

20:30 Vie sinä Leena
21:45 Ryan Francesconi (US)

Liput 14 euroa ovelta ja ennakkoon 12 euroa Kansallisteatterin lippumyymälästä, puh. 010 733 1331.